23 kwietnia 2015

Kobieta to potwór?

Przeprowadziwszy gruntowną analizę doszłam do wniosku, że kobieta to potwór. Naprawdę. Zastanówcie się. Taka niby miła, piękna pani, a wszystko widzi. Każdy drobiazg, każde przewinienie, nawet to, co dziecko aktualnie robi w drugim pokoju. 
Wszystko słyszy. Nie zadziwia cię to, że gdy się kąpie, mimo szumu wody słyszy jak otwierasz, bezszelestnie wydawać by się mogło, małe piwko? Mało, że słyszy to, co może i inny by usłyszał, ona słyszy nawet to, czego normalnie nie słychać. Rozmawiając z kobietą uważaj zatem, bo słyszy słowa, których nie mówisz. Choć tą umiejętność można by zaliczyć do zalety - kobieta jest oczytana. Czyta nawet między wierszami. Albo do wad typu nadwzroczność! Bo nawet sokoli wzrok nie sięga, aż tak daleko.
Do tego należy jeszcze dołożyć kilkoro rąk, bo jak inaczej wytłumaczyć wszystkie te rzeczy, które udaje jej się zrobić w domu. Przebrać i przewinąć dziecko, uprać, poprasować, umyć okna, zetrzeć kurze, odkurzyć, zmyć podłogi, ugotować obiad, nakarmić dzieci, wysłać maile, pospacerować z maluchami, zrobić zakupy... i to wszystko nim ty wrócisz z pracy! Rąk, jak u ośmiornicy!
Kobiecy brzuch też jest nie z tej ziemi. Rozciągają się do granic możliwości, by dać życie kolejnej może kobiecie. A one znoszą to dzielnie, trochę bo chcą, a pod koniec ciąży bo muszą i wyjścia nie mają. I jeszcze ten ból, przy jakże pięknym akcie narodzin. Normalny człowiek by tego nie zniósł. To jak odcinanie ręki bez znieczulenia. Ale kobieta musi. Wyjścia nie ma. I znosi. Może jest ze stali?!
W nogach też coś musi mieć. Może jakieś stalowe pręty o dużej wytrzymałości, bo jak inaczej wytłumaczyć, że może taka ganiać całe dnie za dziećmi, albo w pracy między biurem swoim, a prezesa i do tego jeszcze na obcasach? 
Głowa kobiety też zdaje się być większa niż mężczyzn. Jak inaczej wytłumaczyć, że wie wszystko najlepiej, że mieści super intuicję, że myśli i robi kila rzeczy naraz, że ma tyle myśli w głowie, że trudno je pozbierać i zrozumieć?
Jakby tego było mało, kobieta ciągle gada. Bezustannie chce o czymś dyskutować. Jej język zatem musi nie mieć końca!
Hmm, a zatem podsumujmy jak by wyglądała kobieta, gdyby miał ją namalować ktoś, kto nigdy niewiasty nie widział i tylko na podstawie niniejszego opisu ma przed sobą malarskie wyzwanie. 


Taka pani miałaby oczy dookoła głowy lub dodatkowo na słupkach jak ślimak - bo wszystko widzi. Po drugie na jej ciele mogłoby być kilka par uszu, albo jedne ale długie jak u zająca - bo wszystko słyszy. Głowa musiałaby być znacznie większa od reszty tułowia - bo dużo mieści. Do tego kilka par rąk - bo dużo robi. Aha i jeszcze brzuch - bo w ciąży bywa. Nogi dwie, ale chyba z jakimiś prętami - bo dużo znoszą. I koniecznie na obcasach. Do tego wszystkiego jeszcze długi język - bo ciągle gada. Całość należałoby ubrać w ładną kieckę i ubłyszczyć w ramach perfekcyjnego makijażu. Do tego niebagatelna fryzura i nasza piękność gotowa. Mogłoby wyjść jak powyżej na zdjęciu - umyślnie czarno-białym, żebyście za bardzo szoku nie doznali. Albo jeszcze lepiej w zależności od ręki malarza. Tak czy owak, gdyby kobieta wyglądała zgodnie z ilością umiejętności, które posiada, świat byłby straszny!!!

Pozdrawiam :*
UDOSTĘPNIJ TEN POST

6 komentarzy :

 1. Popieram, super napisane, naprawdę :D
  Uśmiałam się, ale to prawda co piszesz, sama się czasem zastanawiam "jak ja to robię" :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Taa, jestesmy i cudowne i straszne :D jak robot wielofunkcyjny, hehehe

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie napisane ;D
  Naprawde cudowne i straszne ;D
  paperlifex33.blogspot.com obs ? zacznij i daj znac

  OdpowiedzUsuń
 4. Kobieta to potwór, ale bez tego potwora, życie nie byłoby aż tak ciekawe ;)
  Świetnie napisane, oby więcej takich :D

  cudimiud.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehe ciekawie napisane, tak poetycko. :D
  Kobieta to potwór, ale bez niej nie byłoby życia. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mega tekst. Się czasem zastanawiam jak ja ten cały harmider ogarniam. Mama zawsze się dziwi że ja wszystko słyszę i wiem co pociecha robi w drugim pokoju, a ja mimo że rozmawiam z nią na skypie rozpoznaje każdy dźwięk

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.