16 lipca 2015

Czy to już miłość?

W życiu człowieka przychodzi taki moment - okres dojrzewania. U każdego pojawia się on w innym czasie. U dziewczyn bywa nieco szybciej niż u chłopaków. Dziewczyny myślą wtedy o miłości, księciu z bajki. Która z nas o niej nie marzy. Prawdziwa, pełna namiętności i niespodzianek. Jak mawiają "miłość wymaga ofiar" lecz może najpierw, warto by wiedzieć czy to właśnie ona...? 

" Miłość – uczucie, typ relacji międzyludzkich, zachowań, postaw. Często jest inspiracją dla dzieł literackich lub malarstwa. Stanowi ważny aspekt psychologii, filozofii i religii, np. w chrześcijaństwie definiowana jest jako "dążenie bytu do dobra", uważana jest za najważniejszą cnotę (1 Kor 13,13) oraz sens życia człowieka. "

Na swojej drodze spotykamy wielu ludzi. Wyobraź sobie tłum ludzi, a w nim ten jedyny, wymarzony książę z bajki. Blondyn, niebieskie oczy, szczupły itd.(oczywiście to tylko przykład, każda inne ma gusta). Co robisz? Co czujesz? 

Czujesz przysłowiowe ,,motylki w brzuchu" ? Myślisz, że się zakochałaś? Otóż, nie! To nie ta droga kochana. To jeszcze nie miłość

To tylko ZAUROCZENIE.

" Zauroczenie to ciągłe pożądanie, jest to wzajemne przyciąganie się hormonów. "

Miłość jest dojrzalszą formą przyjaźni; zanim zostaniecie kochankami, musicie się stać przyjaciółmi. W zauroczeniu brakuje wiary w drugiego człowieka; gdy jesteście daleko od siebie, miewacie fantazje o zdradzie; czasem nawet zdarza się wam sprawdzić, jak to jest. Miłość oznacza zaufanie; czujecie spokój i pewność i oboje wiecie, że nic nie jest w stanie wam zagrozić. Partner czuje to zaufanie i stara się jeszcze bardziej na nie zasłużyć.

" Miłość to przyjaźń, która nagle zapłonęła namiętnością, zapuszcza korzenie i wzrasta po trochu każdego dnia. Miłość jest cichym zrozumieniem i dojrzałą akceptacją niedoskonałości partnera; to właśnie jest prawdziwe uczucie. "
Pozdrawiam :*


UDOSTĘPNIJ TEN POST

7 komentarzy :

 1. ja prawdziwa miłosc poznałam majac 26lat;)

  OdpowiedzUsuń
 2. tak bardzo strach człowieka ogania bo nie wiadomo właśnie kiedy to już miłość...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzoo dojrzałe przemyślenia. Ale dające z kolei czytelnikowi bardzo dużo do myślenia. Świetny blog <3 Jeden z najlepszych na jaki wpadłam. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę sie, ogromnie to motywuje :)
   Dziękuje <3

   Usuń
 4. Bardzo piękny post daje do myślenia :)

  gabriellaaa6.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. świetnie napisane daje dużo do myślenia ;) ja już poznałam dawno temu swoją miłość :P

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.