12 października 2016

Okiem Sherlocka #11: Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście


Och ile ta książka miała przygód zanim dotarła do mnie. Na szczęście udało się i mogłam się nią nacieszyć. Dzisiaj przybliżę trochę, o czym ona jest, bo tytuł na pewno cię skusił, prawda?


Tytuł: Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście

Autor: Gary Chapman
Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 12 sierpnia 2016
Ilość stron: 216

Do przeczytania tej książki zaintrygował mnie tytuł. W małżeństwie bywa różnie, raz jest gorzej, raz jest idealnie. Ta książka ma na celu poprawić nasze relacje z małżonkiem. Uświadomić nas, gdzie popełniliśmy błąd. Co to właściwie jest związek małżeński? Czy sama miłość wystarczy, żeby małżeństwo trwało dłużej niż rok?

Dzięki temu, że żałujemy, możemy liczyć na przebaczenie oraz to, co przebaczenie daje.


Małżeństwo to nie tylko związek fizyczny. Jest to całkowita jedność dwóch osób - intelektualna, społeczna, duchowa, uczuciowa,fizyczna. Wierzymy, że „tak” wypowiedziane na ślubnym kobiercu magicznie przekształci rzeczywistość. Wystarczy posłuchać słów popularnych piosenek albo obejrzeć kilka romantycznych komedii, by uświadomić sobie, jak powszechne są te oczekiwania. Bycie z kimś „dopóki nas śmierć nie rozłączy” jest jednak wielkim wyzwaniem i niezwykle trudnym przedsięwzięciem. 


Przede wszystkim, żeby małżeństwo było zgrane i trwało nieco ponad rok, oboje małżonków musi się dogadywać. Bez zrozumienia się nawzajem, to małżeństwo nie ma przyszłości i bytu istnienia. Bywa też tak, że za dużo wymagamy do siebie nawzajem nie patrząc na to, co my dajemy drugiej osobie. W tej książce można znaleźć porady oparte na faktach z życia, a na końcu każdego rozdziału jest zestaw ćwiczeń, bo zmiany najlepiej zacząć od siebie. 

Aaaa.. jak się skusisz to nie zapomnij ołówka i kartki, przyda Ci się na pewno :)

Za możliwość przeczytania tej pozycji dziękuje wydawnictwu Esprit.

 Wydawnictwo Espirt


UDOSTĘPNIJ TEN POST

2 komentarze :

  1. Witam! Nominowałam Cię w imieniu mojego bloga Oh Życie do wzięcia udziału w Liebster Blog Awards 2016 :) zapraszam http://zyciowomi.blogspot.com/2016/10/liebster-blog-award-2016.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Och jak ja nie znoszę poradników, przecież to oczywiste, że jeśli ktoś się nie dogaduje z drugą osobą, to nie ma nadziei na dobry związek :)
    PS. Widzę, że czytasz coś, o czym będę chciała poczytać :)czekam niecierpliwie i pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.