30 maja 2017

6 pomysłów na Dzień Dziecka


Pamiętam jak bardzo spodobała Ci się lista z pomysłami na prezent z okazji Bożego Narodzenia. Postanowiłam zrobić taką tylko z innej okazji. Jak wiadomo już niedługo ważny dzień dla naszych dzieci. Moje zdanie o tym święcie się nie zmieniło. Jeśli jesteś ciekawa jakie miałam i mam zdanie o tym to zapraszam -> klik. Ale dobra, koniec "paplaniny", przejdźmy do sedna, czyli do listy.

1. Lody, lody dla ochłody - zwłaszcza w upalne lato jak w tym roku!

W zestawie znajdziecie łącznie aż 25 elementów, czyli wszystko co potrzebne do urządzenia poczęstunku:
4 wafelki, które można postawić
4 gałki lodów - do nałożenia na talerzyk albo na wafelek
6 kolorowych krążków do nałożenia na wafelek
podstawka na lody
3 markizy
łyżka do lodów
2 lody na patyku
2 talerzyki
2 łyżeczki

2. Tylko spójrzcie, jaki bałagan! Nic nie leży tam, gdzie powinno. Musimy jak najszybciej uporządkować te przedmioty. Jednak gdzie co powinno się znaleźć? „Tomcio i wiosenne porządki” to kolorowa zabawa i nauka sprzątania w jednym.Czy gumowa kaczuszka może stać na talerzu obok owoców? Na pewno nie! Na szczęście, z pomocą już spieszy nasz mały przyjaciel Tomcio! Wiosenne porządki to wesoła gra rodzinna.
Najmłodsi gracze będą ćwiczyć rozpoznawanie kształtów i kolorów, a także nabierać nawyku sprzątania po sobie. To jedna z pierwszych planszówek Waszego dziecka! Mogą w nią grać już trzylatki.
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 3+

3. Kto ma ochotę na smakowity kawałek matematycznej pizzy?


Anna Ludwicka, matematyczka i graficzka, stworzyła książkę pełną ciekawostek i fascynujących zadań, dzięki którym każde dziecko przekona się, że matematyka może być wspaniałą zabawą, a może nawet dziedziną sztuki. Czytelnicy będą mieli okazję narysować drzewo binarne, stworzyć obraz z użyciem kostki do gry, zaprojektować matematyczny dywan, poprowadzić ślimaka po wstędze Möbiusa, a na koniec wymyślić figurę niemożliwą. Idealny pomysł na prezent dla starszych dzieci w przedziale wiekowym: 6-14.

4. Dzieci zawsze interesowały się otaczającym ich światem, zadają wiele pytań na które nieraz sami nie potrafimy opowiedzieć. Zestaw małego naukowca pozwala dziecku przemienić się na kilka godzin w małego badacza i prowadzić eksperymenty we własnym domowym, laboratorium.


Zestaw Bańki i piana to eksperymenty z wodą, kolorami i bąbelkami. Dzieci mają możliwość robienia baniek mydlanych, robienia kolorowej piany, uczenia się jak utrzymać bańkę, aby nie pękła, robienia kolorowych bąbelków.
Skład zestawu do robienia eksperymentów – bańki i piana:

Kolorowe tabletki – 9 szt
Pipety – 3 szt
Płytki Petriego – 3 szt
Słomki – 5 szt
Nici – 0,8 m
Mydło w płynie

5. Półka marzeń


 Jeżeli samochodziki twojego dziecka zawsze leżą nieuporządkowane i masz dość proszenia syna o porządek. Tym bardziej, że potykasz się o nie, znajdując w najmniej spodziewanych miejscach twojego domu.

Ta półka rozwiąże wszelkie twoje problemy, a dodatkowo będzie ozdobą na ścianie w pokoju twojego dziecka.Do kupienia tu: AllegroOlx oraz MTsklep.


Jak widać na zdjęciu wyżej, niewiele trzeba, a mina mówi sama za siebie. Uważam to za jak najbardziej udany prezent. Zwłaszcza, że jest ona dobrze wykonana, na wzór samochodu strażackiego. Jest na pewno spełnieniem marzeń nie jednego malucha. Pomieści nie tylko samochodziki, można na niej stawiać figurki różnego rodzaju. Dzięki tej półce masz pewność, że twój syn nie tylko będzie miał porządek, a ty już nie nadepniesz na jego zabawkę.

6. Maskotka, szmacianka


W sklepach teraz rzadko o dobrej jakości maskotki. Wszędzie pełno chińszczyzny, gdzie detale są wykonywane przez maszyny, często niedokładnie. Takie zabawki nie długo u dziecka wytrzymają. Najlepiej kupić u kogoś kto je robi, przynajmniej wiemy, że wszystko jest starannie zrobione. Dodatkowo z maskotką dostajemy kawałek serca drugiej osoby, bo jednak swój czas na to poświęca. Maszyna to nie to samo... 


Mam nadzieję, że pomysły Ci się spodobają!

Więcej pomysłów i innych ciekawych artykułów znajdziecie tu: kobieceporady.pl
UDOSTĘPNIJ TEN POST

1 komentarz :

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.