5 listopada 2016

Okiem Sherlocka #12: Baśniowe ścieżki


Jakoś nie wiedząc czemu nie mogłam się zebrać ostatnio do pisania tutaj. W życiu bywa różnie, niestety u mnie jest ten gorszy czas, ale nie załamuję się do końca, choć pewnie już nie wiele zostało do załamania. Nie długo święta i czas sztucznej miłości.. Z roku na rok czuję, że mogło by tych świąt wcale nie być. Taaa..  Co ja w ogóle pisze.. ? Nie wiem.. Depresja? Zdecydowanie tak.. Odbiegając od niej mam recenzję książki dla dzieci. Zapraszam! :)Tytuł: Baśniowe ścieżki

Autor: Sabina Pelc
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2016
Ilość stron: 72

Jest to zbiór sześciu fantastycznych historii dla najmłodszych. Każda z nich zawiera elementy magicznego świata, czyli wróżki, skrzaty oraz gadające zwierzęta. Ale.. ale.. jest też i ta zła strona, czyli diabły. Głównym elementem baśni jest szczęśliwe zakończenie oraz krótki morał w postaci zdania, które małe dziecko może sobie powtarzać, by je przyswoić. By podczas czytania dziecko się nie znudziło, miedzy historię są wplecione obrazki, które przykuwają uwagę dziecka, dzięki czemu chętniej słucha to, co się mu czyta.


Z każdej bajki wychodzi inna myśl na przyszłość, według której należy się kierować. Jeśli szukacie dla swojego malucha książeczki, która nie tylko zajmie go przed snem, ale pozwoli przekazać pozytywne wartości, śmiało możecie sięgnąć po Baśniowe ścieżki, bo autorka postarała się, żeby jej bajki niosły ze sobą edukacyjne treści. 

Za możliwość przeczytania tych baśni dziękuje wydawnictwu Novae Res


UDOSTĘPNIJ TEN POST

2 komentarze :

  1. Mądre morały w bajkach dla dzieci są bardzo ważne :)

    Zapraszam do mnie, odpowiadam na każdą obserwację!
    http://sysiadelrey.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna książeczka :-) Pozytywne wartości zawarte w książce są najlepsze ;) a jeśli chodzi o depresję to wiem co to za straszna choroba :( moja bliska osoba się z nią zmaga i prześliśmy ciężkie chwile .Pisz na priv , kiedy chcesz i o czym chcesz , zawsze się odezwę ;)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.