10 września 2016

5 powodów dlaczego nie lubię historii..


Spodziewałam się waszego sprzeciwu wobec tego, że nie lubię historii jako przedmiotu w szkole i nie tylko. Faktycznie wspomnienia to też przeszłość, którą można podpiąć pod to co było kiedyś i nazwać to historią. Wiadomo, że lubię jak każdy te wspomnienia dobre i o tych nie mam na myśli w tym poście, ale o tych złych, do których raczej bym nie chciała wracać. Przejdźmy do 5 powodów, dla których nie lubię historii.

1. W szkole na lekcji historii wracamy do złych wspomnień, które raczej nie powinny być odkopywane. Mam tu na myśli obie wojny światowe.

2. Wracając jeszcze do tematu lekcji historii w szkole uczymy się o różnych broniach jakie zostały wtedy użyte(podczas wojny), które teraz większość wykorzystuje. Jak widać przez to głównie są ataki terrorystyczne.

3. To co już było i nie wróci więc, po co do tego wracać? Tym, że wspominamy wojnę, nie zmienimy jej...

4. Po co mamy pamiętać o wszystkich generałach, królach, którzy wtedy panowali? Pomyśl sobie, czy przez ten czas, który żyjesz było ci to potrzebne? Nie..  No właśnie, więc po co mamy się o tym uczyć?!

5. Teraz wojny nie ma, w sklepie jest wszystko, czego wcześniej nie było. Podobno teraz są lepsze czasy. Zamiast myśleć o tym, żeby nam żyło sie jeszcze lepiej, wracamy do tego co było...


Teraz pytanie do Was. Co Wy sądzicie o historii, potrzebna ona czy nie? A może macie jakieś pytania odnośnie tego co napisałam, piszcie w komentarzach ;)


UDOSTĘPNIJ TEN POST

7 komentarzy :

 1. Ja też nie lubię historii , najgorszy przedmiot w szkole .Nudziło mi się okropnie na lekcjach historii ;) masz rację , po co wracać do tego co było i źle się skończyło .

  OdpowiedzUsuń
 2. Po to uczymy się historii by nie popełniać tych samych błędów z założenia powinnismy wyciągać w nioski i reagować gdy sytuacja rozwinie sie w nieodpowiednim kierunku prowadzac do wojny. Zgodzę sie z Toba tylko w punkcie gdzie piszesz o broni.
  Nr 5. Nadal żyją ludzie którzy pamiętają wojnę, PRL myślisz ze ich wspomnienia nie maja wartości i nie warto ich wysłuchać skoro to juz bylo i nie ma wpływu na to co jest dzis? (a zapewniam cie ze m to wpływ ogromny)

  OdpowiedzUsuń
 3. historia w szkole myśle potrzebna dużo można si dowiedzieć ale rzeczywiście po co zle rzeczy rozpamęywać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, nie zgodzę się z Tobą w ani jednym punkcie :) Historia nas przestrzega, czego nie robić, aby nie doprowadzić do tych, jak piszesz, złych czasów. Złe wydarzenia, które wykreowały obecny świat powinny być nam znane, choćby po to, żeby wiedzieć dlaczego istnieje teraz coś takiego jak Unia czy Nato. Cała współczesność opiera się na tym, co było kiedyś.
  A co do punktu trzeciego, to - po co w takim razie wracać w życiu do wspomnień? To było i minęło, nie warto wspominać, robić sobie zdjęć, pisać pamiętników. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem historia nie jest potrzebna, bo nie potrzeba nam znać tych wszystkich króli oraz tego co się kiedyś niedobrego działo.. Nie powinno się wracać do tego co było kiedyś i żyć teraźniejszością ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem tak: jestem wdzięczna tym wsztstkim królom, generałom i tym bezimiennym żołnierzom, którzy walczyli za naszą i waszą wolność. W mojej rodzinie historia jest wciąż żywa. Dziadek walczył w 2 brygadzie strzelców Podhalańskich i był internowany z Francji do Szwajcarii. Natomiast mojego taty mama pisała się za siostrę i pracowała w niemieckiej fabryce podczas wojny. Męża babcia nie wspomina tego czasu. Mama odpowiada jak wyglądał kraj kilka lat po wojnie, hak jej rodzice zdecydowali się wrócić do kraju z Francji. To jest moja przeszłość i jestem z niej dumna

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę się z Tobą zgodzić i nawet ciężko mi przyznać, żeby historia była nudna - wszystko zależy od nauczyciela i od zainteresowań. Każdy przedmiot w szkole można jakoś zanegować i wszystkie uznać za zbędne. Nasza teraźniejszość opiera się na przeszłości, a ci, którzy walczyli o to, żeby tej wojny nie było, wciąż jeszcze żyją - wiadomo, nie wszyscy, ale właśnie po to jest ta historia - pozwala na zachowanie w pamięci tych, dzięki którym możemy żyć w takim świecie, w jakim żyjemy.

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.