27 maja 2016

Okiem Sherlocka #3 - Ścieżki życia [BOOK TOUR]Po namowach Klaudii z bloga Nowe Horyzonty [KLIK] zgłosiłam się do akcji Book Tour. Na pewno widzieliście już tą akcje nie raz. Pokrótce napisze Wam o co chodzi z całą akcją. Jest to tzw. wędrówka książki. Książka, w tym przypadku Ścieżki życia wędruje do pierwszego blogera, który po przeczytaniu, zrecenzowaniu, zrobieniu zdjęć oraz wpisaniu się do książki, przesyła ją kolejnemu. Natomiast ostatnia osoba przesyła powieść autorce i na tym kończy się akcja.
Tytuł: Ścieżki życia

Autor: Edyta Kowalska
Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 16 września 2015
Ilość stron: 152

O wielkiej miłości marzył każdy.. Z biegiem czasu jedni z marzeń zrezygnowali, inni twierdzą, że sięgają one za wysoko, a jeszcze inni doświadczyli rozczarowań, kiedy życie okazało się trudniejsze. Wielka miłość istnieje, ale szukając jej, łatwo wpaść w bagno.
 I tak było w tym przypadku, no może nie do końca.

35-letnia Julia to bibliotekarka z lekką nadwagą. Jakiś czas temu rozstała się z 
tym jedynym, który okazał się być jej niewierny. Wystarczy te parę nad programowych kilogramów, by facet poszedł do łózka z inną, mimo złożonej wcześniej przysięgi przed ołtarzem. PASKUDNA RZECZYWISTOŚĆ! Od tego czasu spędza swoje wieczory w samotności, w małym mieszkaniu z książką i ukochanym kotem Piernikiem. Postanawia zacząć pisać pamiętnik. Zakłada do tego specjalny folder na swoim komputerze, podpisując go "Mój Pamiętnik". Zmienia swoje nawyki żywieniowe, czyli przechodzi na dietę i zaczyna ćwiczyć pod czujnym okiem dietetyka. W pewnej mierze jest to zasługa jej sympatycznego sąsiada, Pana Antoniego Kogucika, który powiedział, że się upasła. Dobrze, że Julia nie jest sama. Ma swoich oddanych przyjaciół, na których może liczyć o każdej porze. Ola Malicka z liczną rodzinką - mąż, czworo dzieci i czworo pupili :) Jest również sympatyczna Ania, koleżanka z pracy, wcześniej wspomniany sąsiad Kogucik oraz tajemniczy Rafał. 


Nie wiem, czy pracuję w bibliotece dlatego, że kocham książki, czy kocham książki dlatego, że pracuję w bibliotece...


Nowy sąsiad Malickich przewróci życie Juli, naszej bohaterki. Czy na dobre czy tak samo okaże się perfidnym draniem.. ? Jedyne co mogę wam powiedzieć, to tylko to, że zielona koszula w żółte grochy będzie kluczem do jej szczęścia. Jeśli chcecie więcej, to już musicie sami się przekonać. Nie lubię spojlerów, także sama też tego nie będę robić. 

Ścieżki życia to lekka z humorem i pełna optymizmu historia pokazująca, że nasze losy nie toczą się zawsze utartym schematem, ponieważ czasami fortuna bywa bardzo przewrotna. I to tylko od nas zależy jaką drogę wybierzemy. Czasem może być ta dobra, łatwa droga, a czasem ta z przeszkodami. Nikt i nic nie może o naszym życiu decydować. Książka idealna dla mnie, bardzo proszę o dalsze losy Juli i innych - za szybko się z nimi rozstałam. Bardzo przyjemnie mi się czytało, zastosowana forma pamiętnika pozwala nam na spojrzenie na punkt z samego środka, co dana osoba myśli. Jedyne co mnie drażniło w niej, to z drobienia i zapychacze np. fragment z Wikipedii o cellulicie. Mimo to książka trafia do listy ulubionych!Za możliwość przeczytania tej powieści dziękuje autorce - Edycie Kowalskiej oraz organizatorce akcji Klaudii - Nowe Horyzonty


UDOSTĘPNIJ TEN POST

10 komentarzy :

 1. Ale fajna akcja. Szkoda że nie mam bloga bo chętnie bym wzięła w takiej akcji

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że to książka dla mnie :D Będę na nią polować :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na recenzję, jak upolujesz :)

   Usuń
 3. Jestem tą książką nawet zainteresowana... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam te akcje :) Miałam okazję wziąć udział w tej, ale książka kompletnie nie moim klimacie, więc odpuściłam - innym na pewno się bardziej spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się podoba, wiadomo każdy ma inne gusta :)

   Usuń
 5. Dziękuję za udział w akcji ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuje :*
   Pozdrawiam również :*

   Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.